У селі на Тлумаччині занедбаний водяний млин перетворять на туристичний об’єкт (фото) | Версії | новини та розслідування

Результат пошуку зображень за запитом "На Прикарпатті водяний млин хочуть перетворити на туристичний об’єкт" Об этом сообщает ukrday.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це повідомив директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун у Facebook-спільноті “Тлумаччина туристична”.

“Натрапив на фото нижнівського млина. Ще декілька років тому пропонував відновити його як туристичний об’єкт. … Отож , давайте це зробимо. Варіантів, як його відновити, є багато, як і нюансів“, – зазначив Михайло Ковтун.

Він зауважив, що деякі елементи млина досі збереглися.

Старий водяний млин стоїть біля річки Млинівка, за 200 м до Дністра. За легендами місцевих жителів, на цьому млині ще козаки мололи порох. Відтак, припускають, що водяний млин тут стояв ще у XVII столітті. За радянської влади водяний млин належав колгоспу. Ще у 1990-х селяни пам’ятають старого мельника, який тут молов борошно на хліб, а з початком приватизації млин опинився на господарській землі. У 2003 році, після чергової повені, млин зламався і став нікому не потрібним, пишуть Версії з посиланням на Украінформ.

“Відновити цей млин – означає дати йому друге життя“, – стверджує Михайло Ковтун і водночас зізнається, що зробити це буде не просто.

Усе, за його словами, зводиться до того, що млин стоїть на приватній землі. Господар не має наміру його ремонтувати, а активісти не можуть зайти на приватну власність. Тому єдиний вихід, каже Михайло Ковтун, звернутися до місцевої влади.

“Млин – пам’ятка архітектури місцевого значення. За можливості, можна викупити, або просити, щоб власник передав чи повернув млин у комунальну власність села для того, щоб можна було вкладати в неї кошти. Є ще можливість зробити його діючим“, – переконаний Михайло Ковтун.

Він зауважив, що в Україні залишилось всього шість водяних млинів і жоден з них вже не працює.Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/u-seli-na-tlumachchini-zanedbaniy-vodyaniy-mlin-peretvoryat-na-turistichniy-ob-yekt-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя